Fakültemize Teknofest 2022'de Birincilik Ödülü

Bu yıl beşincisi düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Samsun’da düzenlenen final programıyla sona erdi. Fakültemiz Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali KEÇEBAŞ’ın danışmalığını yaptığı; Fen Bilimleri Enstitüsü Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalı doktora öğrencisi Bayram DEVLET’in araştırmacı olduğu proje, “Enerji ve Çevre” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları çerçevesinde “Anolit ve Katolit Mimarili Li-İyon Batarya Hücresi” başlıklı proje ile Teknofest 2022’ye katılan araştırmacılar, bu çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekti. MSKÜ’yü başarıyla temsil eden ekip, burada birincilik ödülüne layık görüldü.Bununla birlikte TÜBİTAK 1512-BIGG Programı desteği ile Prof. Dr. Ali KEÇEBAŞ ve doktora öğrencisi Bayram DEVLET tarafından kurulan DEV Enerji Firması da 333 başvuru arasından seçilerek, “Teknofest Girişim Ön Kuluçka Programı” kapsamında 100.000 TL hibe desteği aldı.

Ödüller, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Samsun Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen final programında sahiplerini buldu.
 

Son Güncelleme Tarihi : 06.09.2022 20:32 Okunma Sayısı : 1017

Son Haberler